“Światło, którego nie widać” Anthony Doerr na spotkaniu DKK dla dorosłych, 26.05.2022

Na majowym spotkaniu DKK dla dorosłych rozmawialiśmy o powieści Anthony’ego Doerra „Światło, którego nie widać”., Ta bestsellerowa powieść,  nagrodzona Pulitzerem ciesząca się dużym uznaniem krytyków, podobała się również naszym klubowiczkom. Nasze czytelniczki zgodziły się, że „Światło, którego nie widać” to fascynująca, dobrze skonstruowana powieść napisana pięknym, plastycznym językiem. Jej bohaterami są: Marie-Laure, która w wieku 6 lat traci wzrok i poznaje otaczający ją świat z pomocą ojca pracującego przy Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu oraz Werner Pfennig – zafascynowany radioodbiornikami wychowanek domu dziecka, dorastający z siostrą w Zagłębiu Ruhry. Na kartach powieści poznajemy losy tej dwójki bohaterów. Akcja rozgrywa się we Francji, Niemczech, na polach Ukrainy. Marie-Laure i Wernera oddzielają setki kilometrów i cały koszmar wojny. Ich spotkanie ma miejsce w sierpniu 1944 roku, w bombardowanym przez aliantów Saint-Malo na wybrzeżu Bretanii. Jak zakończy się ta pasjonująca historia? Trzeba przeczytać. Naszym klubowiczkom się podobała, dlatego zachęcamy do jej przeczytania.