Witamy w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach, przy ulicy Centralna 97.

Zapraszamy też do naszych filii bibliotecznych w Przegini, Racławicach i Sąspowie.

Informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na naszej stronie internetowej https://bibliotekajerzmanowice.pl w zakładkach: kontakt oraz zapraszamy do naszych bibliotek.

Informacje o naszym księgozbiorze i dostępności zbiorów znajdziesz w naszym katalogu bibliotecznym, dostępnym na naszej stronie www w zakładce: zbiory lub katalog. Nasze zbiory: książki, audiobooki, gry planszowe wypożyczamy na zewnątrz i udostępniamy na miejscu. W naszym katalogu możesz przeglądać, zamawiać i prolongować książki.

Biblioteka to również miejsce spotkań. W swojej ofercie mamy różnorodne wydarzenia kulturalne, spotkania autorskie, wystawy, lekcje biblioteczne i warsztaty organizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tym seniorów,  o których informujemy na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Corocznie realizujemy ciekawe projekty propagujące czytelnictwo we współpracy z instytucjami działającymi na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

Jeśli chcesz zostać naszym czytelnikiem i masz ukończone 18 lat, przyjdź do nas i na miejscu załóż swoją kartę biblioteczną. Za wydanie karty bibliotecznej nie pobieramy opłaty. Jeśli nie jesteś pełnoletni, przyjdź z opiekunem prawnym, który wypełni i podpisze formularz zapisu. Możesz też zapisać się internetowo a kartę biblioteczną odebrać osobiście w bibliotece.

Jeżeli chcesz uzyskać pomoc w zaplanowaniu Twojej wizyty w naszej bibliotece, dopytać o dostępność naszych zbiorów to napisz do nas maila pigbpjerzmanowice@interia.pl.

Dokładamy wszelkich starań by każdy kto nas odwiedza czuł się u nas komfortowo i uzyskał potrzebną pomoc i wsparcie. Nasza biblioteka jest miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich użytkowników. Zapraszamy do naszych bibliotek !