Spotkanie DKK w Jerzmanowicach w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 23.04.2024

Wspólnie z uczestniczkami DKK dla dorosłych w Jerzmanowicach świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony corocznie właśnie 23 kwietnia. Święto to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

A jak świętowanie w bibliotece to tylko z książką. Tematem naszego spotkania czytelniczego była powieść „Papierowa księżniczka” Erin Watt. Powieść ta to pierwszy tom trylogii “Królewska”, której akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych. Główną bohaterką jest Ella Harper – nastolatka, która nigdy nie poznała swojego ojca, a po śmierci matki została sama na świecie. Poznajemy ją w momencie, kiedy musi radzić sobie sama z codziennością. Jest to książka opowiadająca o marzeniach niepozornej dziewczyny i o tym, jak bolesne może stać się zetknięcie z rzeczywistością. Ellie – główna bohaterka  chciała być księżniczką, ale szybko zmieniła swoje zdanie. Już lepiej być prostą, ale uczciwą dziewczyną, niż oszustką i materialistką.

Zdania klubowiczek na temat “Papierowej księżniczki” były podzielone. Mimo wszystko stwierdziły, że warto sięgnąć po tę lekturę, bo jest emocjonująca, zaskakująca, wciągająca w świat tajemnic z jednej strony i w której możemy odkrywać drugie dno. Polecamy do przeczytania 🙂