Wizyta biblioteczna w Przedszkolu w Przegini, 27.05.2022

Na majowym spotkaniu z Pszczółkami i Motylkami w Przedszkolu w Przegini nie zabrakło snów, przyjaźni ani różnorodności, bowiem na spotkanie z dziećmi zabraliśmy książki Antonino: ze snu w sen Juana Arjony oraz Ludzie Petera Spiera.

Pszczółki miały okazję zobaczyć, jak dziwnym i różnorodnym gatunkiem jest współczesny człowiek, jak bardzo różnią się od siebie nie tylko poszczególne rasy, ale i wszystkie kultury, cywilizacje oraz każdy człowiek z osobna. Analizowaliśmy nie tylko swoje nosy i uszy, ale też ubiór, spędzanie czasu wolnego, i zastanowiliśmy się, jakby było, gdyby wszyscy byli tacy sami oraz jak dziwne jest to, że są tacy, którzy nienawidzą innych ludzi za ich odmienność.

Młodsze dzieci, czyli motylki, opowiedziały o swoich snach i zastanowiliśmy się wspólnie, skąd nasze mózgi biorą pomysły na wszystkie nasze dziwne senne marzenia. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o malutkim panu o imieniu Antonino, któremu bardzo się nie podobało, że niedźwiedź ciągle wyświadcza mu niedźwiedzie przysługi i nie pozwala stać się bohaterem we własnym śnie, aż okazało się, że pomoc przyjaciela byłaby bardzo potrzebna…

Wszystkim dzieciom życzymy samych przyjaznych snów oraz dużo tolerancji! Do zobaczenia za miesiąc!