Informacje o Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach w języku łatwym do czytania – ETR (easy to read)

Zdjęcie przedstawia budynek biblioteki od strony ulicy Centralnej 97, gdzie znajduje się wejście główne do budynku.

DZIAŁALNOŚĆ
Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach zajmuje się upowszechnianiem i ochroną kultury na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

Co możesz zrobić w Bibliotece:
● wypożyczyć książki, audiobooki, czasopisma
● wypożyczyć książki w języku angielskim
● skorzystać z czytelni● skorzystać z Internetu

Biblioteka to miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

U nas odbywają się:
● spotkania autorskie,
● zajęcia z maluszkami oraz z przedszkolakami,
● wystawy,
● lekcje biblioteczne,
● warsztaty,
● wykłady,
● spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i dla dorosłych.

Biblioteka ma 3 Filie biblioteczne:
– w Przegini
– w Racławicach
– w Sąspowie

Pracownicy biblioteki chętne pomagają każdemu, kto chce skorzystać z oferty biblioteki.

Jeśli chcesz się skontaktować z naszą biblioteką możesz:

• napisać pismo i wysłać je na adres:
    Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach32-048 Jerzmanowice, ul. Centralna 97
  • możesz wysłać e-mail na adres: pigbpjerzmanowice@interia.pl
  • lub napisać wiadomość poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie biblioteki: https://bibliotekajerzmanowice.pl w zakładce kontakt
  • możesz zadzwonić sam lub przy pomocy innej osoby na numer telefonu: 12 389 50 43

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Budynek główny PiGBP w Jerzmanowicach przy ul. Centralnej 97 jest dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Przed budynkiem jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do głównego wejścia prowadzi podjazd dla osób poruszających na wózku lub z wózkiem.
Wejście główne oraz korytarze są odpowiednio szerokie dla osób poruszających się na wózkach, są dostępne dla wszystkich.
Na parterze, po lewej stronie od wejścia znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Do naszych bibliotek można wejść z psem asystującym.

Przed wejściem do biblioteki głównej i do 3 filii bibliotecznych zostały zainstalowane dzwonki przy drzwiach wejściowych dla wszystkich osób potrzebujących pomocy w dostaniu się do naszych placówek. Bibliotekarze chętnie pomogą 🙂

Biblioteka zapewnia alternatywny sposób informacji na temat rozkładu pomieszczeń.

FILIE BIBLIOTEKI

Wejście do filii biblioteki w Racławicach jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do Filii biblioteki w Przegini i w Sąspowie nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
W Filiach w Przegini i w Sąspowie nie ma podjazdu, dlatego jeśli masz trudności z poruszaniem się, zadzwoń wcześniej do biblioteki lub skorzystaj z dzwonka przed wejściem do budynku.