Warsztaty z elementami biblioterapii z uczestnikami ŚDS w Jerzmanowicach w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, 26.04.2024

“Książka jest tylko książką,

gdy jej nikt nie czyta

i z nudów wrasta w półkę

ciągle nieodkryta.

Kiedy jest zamknięta

jak związana wstążką,

wtedy i tylko wtedy

jest jedynie … książką”

Piękne i pełne radosnych rozmów warsztaty z elementami biblioterapii z uczestnikami Środowiskowy Dom Samopomocy w Jerzmanowicach były kolejną odsłoną obchodów Światowego Dnia Książki w naszych bibliotekach.

Dwie przepiękne historie o magii książek i czytania były wspaniałym wprowadzeniem do późniejszej tematycznej pracy. Wysłuchaliśmy wspólne “Książki nie mają skrzydeł” autorstwa Brynne Barnes i “Wypożyczalnia skrzydeł” Iwony Pietrzak-Płachta.

Uczestnicy sięgnęli do swych dobrych wspomnień z wysłuchanymi opowieściami.

Dużo było śmiechu podczas wspominania znanych baśni, bajek i opowieści, jednakże największe emocje wzbudzały próby tworzenia własnych historii na bazie tych już istniejących. Powstały “Opowieści OGNISKOWE” wraz z bardzo znaczącym dla uczestników tytułem “17 WSPANIAŁYCH”