Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Czubrowicach w ramach DKK, 25.04.2024

25 kwietnia w Bibliotece w Racławicach odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola w Czubrowicach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci.

Spotkanie rozpoczęliśmy od oprowadzenia po bibliotece, bardzo serdecznie przywitała dzieci opowieść pt.: ,,Kicia, kocia w bibliotece”, a następnie już poważnie brzmiąca i pouczająca książka pt.,,Znikająca chata” Lillegraven Ruth z Klubu Przyjaciół Planety. Dzieciaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki. Dalsze losy przyjaciół przeczyta im pani w przedszkolu. Temat segregacji śmieci okazała się dobrze znana przedszkolakom.

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników dostał legitymację agenta Klubu Przyjaciół Planety z pieczątką biblioteki, ze swoim imieniem, nazwiskiem i odciskiem palca, nawet Pani bibliotekarka zasłużyła na legitymację:)

Dzieci podekscytowane po zajęciach wyruszyły w powrotną drogę do przedszkola –

Spotkanie odbyło się w ramach konkursu “Klimat na dobrą książkę”.