Mała Książka–Wielki Człowiek

Mała Książka – Wielki Człowiek – to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Znajdziecie w niej m.in. książkę dla dziecka „Krasnal w Krzywej Czapce”, kartę do zbierania naklejek oraz broszurę dla rodziców.

Chcemy, aby dzięki tej akcji przedszkolaki miały okazję poznać ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, którym z pewnością jest biblioteka, a przy okazji zostało pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Gorąco zachęcamy do udziału i odbierania Wyprawek Czytelniczych dla dzieci przedszkolnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Życzą Dyrekcja i Pracownicy Powiatowej i Gminnej BiblioKampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego