Wiosenne spotkanie DKK dla dzieci w Przegini, 03.04.2024

W ramach kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, bibliotekarka z BP w Przegini zawitała do grupy Żabek z pakietem aż 3 książek! A ponieważ w ubiegły weekend zmienialiśmy czas na letni, to właśnie wiosna oraz różne jej przejawy były tematem luźno łączącym całe spotkanie.

Dzięki książce Tomasza Rożka Nauka. To lubię i fragmentom tekstu dotyczącym zmian czasu, przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego w ubiegły weekend spaliśmy godzinę krócej, choć same pewnie tego nawet nie zauważyły😊 Sympatyczny książkowy dialog dwójki dzieci z profesorem wzbogaciła dodatkowo bibliotekarka, która na kostkach do gry pokazała małym uczestnikom spotkania, jak Ziemia krąży wokół Słońca, dzięki czemu mamy w Polsce aż 4 (jeszcze…) pory roku!

A ponieważ wiosna to nie tylko budzące się do życia kwiaty i drzewa, ale i małe harcujące zwierzęta, spotkanie wzbogaciła jeszcze książka o kotkach, które psocą w różnych miejscach i sytuacjach, a także wiersz o czterech liskach, które wylały całe mleko z miski, znajdujący się w antologii tekstów Pierwsze czytanki dla…, wydanej przez Instytut Książki i będącej prezentem dla wszystkich przedszkolnych czytelników, którzy zapisywali się i nadal się zapisują do naszych bibliotek! 😊