Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, 28.02.2024

Lekcja biblioteczna w naszej Wypożyczalni Skrzydeł dla uczniów z klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach była pięknym spotkaniem z książką i biblioteką dla młodych ludzi.

To wspaniałe określenie biblioteki jako Wypożyczalni Skrzydeł zaczerpnięte jest z tytułu książki o magii czytania autorstwa Iwony Pietrzak-Płachta z pięknymi ilustracjami Matyldy Koneckiej, którą wydało Wydawnictwo Agora dla dzieci.

Po przeczytaniu pięknej i pełnej magii historii dzieci z zaciekawieniem słuchały o tajnikach organizacyjnych biblioteki. Tajemnicza „szuflandia” stała się bardziej oswojoną, przyjazną krainą, zaś określenia tj.: katalog biblioteczny, układ alfabetyczny czy sygnatura nie są już zwrotami obco brzmiącymi.

Po dzisiejszych zajęciach dzieci już wiedzą, jaką frajdę daje buszowanie zarówno pomiędzy regałami, jak również w meandrach szerokich możliwości drzemiących w naszym katalogu online.

Zapraszamy do naszych bibliotek – to są Wasze dobre miejsca:) 📚❤️📚