Biblioteczne „Wieczory czwartkowe” #4 w Przegini, 29.02.2024

„Jambo”! Tym słowem powitaliśmy się na kolejnym spotkaniu w ramach „Wieczorów czwartkowych” w Przegini. Oznacza ono po prostu „cześć” w języku suahili😊. Chwila niepewności, poszukiwania na ziemskim globie w Google Earth i oto dotarliśmy na kontynent afrykański, a konkretnie – do Keni! Ona to bowiem była tematem naszych luźnych, ciekawostkowych pogadanek geograficznych, dzięki którym rozglądamy się po świecie i uczymy jego różnorodności.

Będąc w kolebce ludzkości, nie sposób było nie wspomnieć o wędrówkach kontynentalnych pierwszych ludzi. Ponadto, w gorącym klimacie równikowym odbyliśmy szybkie safari ze zwierzętami, przeszliśmy przez wielość języków i grup etnicznych Kenii, wcieliliśmy w życie filozofię hakuna matata, a także zatańczyliśmy z Masajami ich słynny skaczący taniec wojowników, rywalizując w wysokości skoków.

Oprócz szczypty wiedzy, jak zwykle zafundowaliśmy sobie garść rozrywki w postaci owocków i cymbergaja – takie połączenie to przepis na super popołudnie, dlatego polecamy się w bibliotece na kolejne spotkania! Hakuna matata!