20.12.2023 – premiera książki Kazimierza Tomczyka pt.: „ Dzieje wsi i parafii Jerzmanowice” w naszej bibliotece

Na ile można wyważyć historię naszego sołectwa?
Pan Kazimierz Tomczyk opracował rzetelną i obszerną publikację barwnych dziejów wsi i parafii Jerzmanowice….

Podczas premiery książki w naszej bibliotece autor z radością dzielił się efektem swojej trwającej 5 lat pracy nad publikacją.  Z podziwem słuchaliśmy opowieści Pana Kazimierza zarówno z długiego okresu powstawania i opracowywania książki, jak również prezentacji jej wspaniałej zawartości obfitującej w ważne wydarzenia z życia naszej społeczności pięknie ocalonej od zapomnienia dla następnych pokoleń.

Piękne i imponujące wydanie to ponad 3 kg wagi, 632 strony, 9 rozdziałów, 270 fotografii, 67 tabel, 2 mapy – wkładki, 2 mapy na wyklejce.

Książka zawiera informacje historyczne, geograficzne, demograficznie i gospodarcze. Znajduje się w niej dużo archiwalnych dokumentów i zdjęć.

Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji i licznie ustawili się w długiej kolejce do autora po dedykację czy pamiątkowe zdjęcie.

To wyjątkowa publikacja historyczna, którą warto nabyć i zachować dla siebie, dzieci i wnuków.

Zachowaj w domu pamięć o miejscu, w którym mieszkasz i zakup już dziś książkę „Dzieje wsi i parafii Jerzmanowice” Kazimierza Tomczyka. Gorąco polecamy 🙂