WAKACJE 2023 w bibliotekach na terenie naszej gminy

Za górami, za lasami, była sobie biblioteka, która… wypożyczała skrzydła… Ty też możesz polecieć, dokąd zechcesz. Wystarczy, że odszukasz Czarodziejkę Książek. Po zajęciach wakacyjnych z książką Iwony Pietrzak-Płachta “Wypożyczalnie skrzydeł” dzieci już wiedzą gdzie jej szukać…

Był to idealny czas na czytanie i odpoczynek z książką 📚📚📚

Z sympatią wspominamy kolorowy, radosny i twórczy czas inspirowany książkami, który spędziliśmy z Wami podczas tegorocznych „WAKACJI W BIBLIOTECE”.

Nie było czasu na nudę, podczas całych wakacji dzieci i młodzież z terenu gminy mogła skorzystać z bogatej oferty zajęć w naszej bibliotece głównej w Jerzmanowicach oraz w filiach bibliotecznych w Sąspowie, Przegini i Racławicach.

To była seria wspaniałych, kreatywnych spotkań pełnych zaskakujących przedsięwzięć jak chociażby tworzenie napisów z samych siebie – ludzkich literek – kto był ten wie 🙂

Było sporo aktywności i wrażeń: maratony planszówek i gier pobudzających percepcję słuchowa, wyobraźnię przestrzenną, nasze neurony i mięśnie.

Jak myślicie, jaką najpiękniejszą niespodziankę dostała Pani bibliotekarka od uczestników?

Zdradzamy- widok dzieci, które z własnej woli sięgają po książki by sobie poczytać.

Wierzymy, że „Wszyscy się liczą. Jedną z tych osób jesteś Ty!” Tymi pięknymi słowami zakończyliśmy jedno ze spotkań z książką o równie pięknym tytule: “Wszyscy się liczą” Kristin Roskifte.

Do zobaczenia w bibliotekach przez cały rok.