KOLOROWE FERIE w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach – 17-28 stycznia 2022

Tegoroczne Kolorowe Ferie zorganizowane wspólnie przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach obfitowały w moc atrakcyjnych propozycji dla dzieci.

Podczas seansów Zimowego Kina dzieci podróżowały do filmowych krain kolorowych animacji i wzruszających filmów familijnych.
Film niespodzianka oparty na prawdziwych wydarzeniach o niezwykłej więzi człowieka z psem rozpoczął nasze wspaniałe spotkania. Po filmie dzieci dowiedziały się, że w niedalekim Krakowie była podobna historia, którą opisała w swojej książce Barbara Gawryluk “Dżok : leganda o psiej wierności”. Książka jest dostępna w naszych zbiorach, zaś w Krakowie niedaleko Wawelu możecie odszukać pomnik Dżoka:)

Podczas bibliotecznych zajęć w ramach Kolorowych Ferii skupiliśmy się Kochanych Babciach i Dziadkach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdobiły piernikowe serca i przygotowały piękne laurki słuchając czytanych przez nas książek, których tematyka nawiązywała do przypadającego w tych dniach święta-Dnia Babci i Dziadka.

Pierwszy tydzień Kolorowych Ferii zakończyły wesołe zabawy w “Krainie Śniegu” z Elizą i Bałwankiem, czyli głównymi bohaterami animacji z Teatru Maska. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat wspólnej zabawy, konkursów i niespodzianek. Uśmiechnięte buzie, rozpalone rumieńcem to najlepszy dowód na to, że zabawa była przednia.

Karnawałową zabawą i konkursem zakończyły się nasze KOLOROWE FERIE J

Dzieci wystąpiły w różnych ciekawych, kolorowych strojach przebrane za bohaterów bajek i nie tylko. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw 🐸🐭🐻

Dzieci wzięły udział w konkursie na „Najciekawszy strój karnawałowy”, kolejno prezentowały swoje stroje wg własnego projektu i pomysłu. W dalszej części zajęć wszyscy brali udział w różnych konkursach i bawili się przy rytmach wesołej muzyki.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Gdy przyszedł czas na zakończenie zabawy dzieci z żalem opuszczały salę.
Do zobaczenia za rok😊😉😊