Warsztaty literacko-plastyczne z Danielem de Latour 20.08.2021

W piątek, 20 sierpnia, w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach zagościły kolorowe skarpetki 🙂 Wszystko za sprawą naszego gościa, ilustratora książek – Daniela de Latour. Warsztaty rozpoczęliśmy przeczytanym przez autora fragmentem przygód skarpetek. Wiele radości przyniosło wspólne tworzenie wielkiego portretu skarpetki o jakiej się naszemu gościowi nawet nie śniło. Powstała przesympatyczna skarpetka, której nie sposób opisać – szukajcie jej na zdjęciach lub w naszej bibliotece.
Następnie autor uruchomił twórczość własną uczestników warsztatów. Tworzyliśmy historię skarpetek. Wyobraźnie nie miała granic. Powstawały jeszcze bardziej niesamowite historie, które zachwyciły naszego gościa.
Daniel de Latour współpracuje z czasopismami dla dzieci, jest autorem ilustracji do wielu książek dla dzieci. Wśród zilustrowanych książek najbardziej znaną są „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J.Bednarek, jednak nasz gość stworzył ilustracje do wielu innych książek m.in.: „Arka czasu” M. Szczygielski, „Kamienica” R. Jędrzejewska – Wróbel, „Przygód kilka owcy i wilka” K. Michalec, „Nasza paczka i niepodległość” Z.Stanecka, „Zaskórniaki” G. Kasdepke.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.