Maluch w bibliotece

Ostatnie spotkanie przed Świętami, jak również ostatnie spotkanie w mijającym 2019 roku,  było wypełnione duchem pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Po krótkiej rozmowie wprowadzającej w tematykę zajęć dzieci wysłuchały książki „Boże Narodzenie” z Holly Babes i ilustracjami Ruth Morehead. Książeczka opisująca narodziny Jezusa, opatrzona kolorowymi ilustracjami w przystępny dla maluchów sposób przybliżyła historię, istotę świąt, jak również wprowadziła dzieci wraz z mamami w ich magiczną atmosferę W świątecznym klimacie rozpoczęliśmy twórcze działania warsztatowe z masą solną. Dzieci z zainteresowaniem i zapałem badały, miętosiły i wałkowały przygotowaną masę z której później mogły wycinać najróżniejsze kształty. Po chwili powstały piękne ozdoby świąteczne, które dzieci zabrały do domów by zawiesić na swoich choinkach.
Życzymy pięknych chwil podczas zbliżających się Świąt, jak również wielu wspaniałych przeżyć w nadchodzącym 2020 Roku.
Do zobaczenia za rok….w bibliotece 🙂