Przedstawienie teatralne “Ence pence” w wykonaniu aktorów Profilaktyczno – Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży – MORALITET oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Książka – mądry towarzysz na całe życie”.

Wtorkowe popołudnie w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach było wielkim świętem miłośników książek, czytania i biblioteki. Pierwszą miłą niespodzianką dla przybyłych gości była barwna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu plastycznego „Książka – mądry towarzysz na całe życie”. Na ścianach w korytarzu przed biblioteką w eleganckich ramach zaprezentowaliśmy zarówno nagrodzone i wyróżnione prace, jak również wszystkie prace zgłoszone do konkursu. Było to nie lada wyzwanie, gdyż zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania a ilość zgłoszonych prac wyniosła ponad 122. Dzieci wraz z dorosłymi z zaciekawieniem oglądały wszystkie prace, wytrwale poszukując własnej. Drugim punktem naszego świętowania był spektakl teatralny “Ence pence” w wykonaniu aktorów Profilaktyczno – Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży – MORALITET. Widownia żywo reagowała na przedstawienie, zaś aktorzy włączali dzieci w rozmowę i wspólne kreowanie opowieści. Bajka z elementami muzycznymi w zabawowy sposób niosła wartościowy morał dla małych i dużych widzów. Po spektaklu nadszedł oczekiwany moment uroczystego rozstrzygnięcia konkursu plastycznego “Książka – mądry towarzysz na całe życie” wraz z wręczeniem nagród laureatom. Niespodzianka czekała również na wszystkie osoby biorące udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał pięknym imienny dyplom oraz mały upominek literacki. Na koniec uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzeć prezentację zrealizowanych wydarzeń literacko – kulturalnych na terenie całej gminy dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas całego projektu „Książka – mądry towarzysz na całe życie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice – Przeginia w okresie maj-listopad 2019. Dziękujemy za wielkie zainteresowanie konkursem plastycznym i piękne wspólne spotkanie. Do zobaczenia w bibliotece….:)