W dniu 18.11.2019 tuż po śniadaniu grupa maluszków z Przedszkola w Sąspowie powitała niecodziennych gości. Tuż za Panią z Biblioteki, która dzieciaki świetnie znają weszło dwoje tajemniczych ludzi. Pani i Pan okazali się przedstawicielami Zespołu Parków Krajobrazowych i przeprowadzili z Przedszkolakami fascynujące zajęcia.
Warsztaty rozpoczęły się od zapoznania się z zalaminowanymi liśćmi oraz zdjęciami różnych drzew. Potem dzieci zostały podzielone na grupy – każde z grup dostała inne drzewo. Najpierw zadanie polegało na wyszukaniu jego liści w stosie wielu kształtów. Potem przedszkolaki zostały zaproszone do stolików i tam wykonały również w grupach piękne mini-modele drzew.
Takie same możliwości „poznania lasu” miały przedszkolaki z  grupy starszej.
Serdecznie dziękujemy pracownikom krakowskiego oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych za tę fascynującą lekcje.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu w którym bierze udział nasza Biblioteka; „Para-buch! Książka w ruch!”
Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” realizowany przez wszystkie biblioteki na terenie gminy to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Nasze biblioteki są wśród 100 bibliotek z pięciu województw w edycji pilotażowej projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.