Wtorkowy poranek upłynął uczniom klas 5. Szkoły Podstawowej w Przegini pod znakiem fantastycznych przygód z Biblioteką w Przegini i książkami Andrzeja Maleszki Magiczne Drzewo. Młodzież chwaliła się swoją znajomością tej serii i opowiadała o swoich doświadczeniach czytelniczych z wybranymi tytułami Magicznego drzewa. Aby pobudzić swoje umysły, uczestnicy warsztatów z animatorem z Wydawnictwa Znak rozwiązywali rebusy oraz grali w kalambury, a hasła tych zabaw powiązane były z treścią oraz tytułami poszczególnych tomów serii. Uczniowie dowiedzieli się także, iż w niedługim czasie premierę będzie miał 11 tom serii, pod tytułem Pióro T-rexa i zabawili się w ilustratorów, tworząc okładki do niego według własnych pomysłów. Zwieńczeniem zajęć był trening warsztatu pisarskiego, w ramach którego każdy mógł stworzyć oryginalną historię na podstawie słów-kluczy, z czego uczniowie wywiązali się znakomicie. Dziękujemy uczniom oraz Szkole Podstawowej w Przegini za udział w zajęciach zorganizowanych przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach w ramach projektu „Książka – mądry towarzysz na całe życie”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jerzmanowice-Przeginia.