Na kolejnym już spotkaniu z przegińskimi przedszkolakami, nasza Biblioteka gościła w grupach Jagódek i Żabek oraz Pszczółek, a tym razem towarzyszyły nam książki Kurczę blade Wandy Chotomskiej, Mam przyjaciółkę opiekunkę zwierząt Ralfa Butschkowa oraz Kolory Émilie Beaumont. Obie grupy wysłuchały z uwagą historii o kurczęciu, które musiało wykazać się sprytem, by uciec dziadkowi z talerza i śmiały się z tej zabawnej, wierszowanej historyjki, która wzbudza radość za pomocą komizmu językowego. Bibliotekarka przetestowała także znajomość kolorów oraz umiejętność znalezienia w naszym świecie przykładów występowania każdej barwy, z czym dzieciaki poradziły sobie znakomicie i zdały egzamin śpiewająco. Grupa Pszczółek powędrowała także wyobraźnią do ZOO, gdzie zajrzała na zaplecze dzięki książeczce z serii Mądra mysz i dowiedziała się, jak wygląda przygotowywanie pokarmów dla zwierząt w ogrodowej kuchni oraz leczenie wilczych zębów.