17 października w Bibliotece w Jerzmanowicach, 22 października w Racławicach i  29 października w Bibliotece w Przegini odbywały się warsztaty dla młodzieży oraz dla seniorów z savoir-vivre’u, które poprowadziła Maria Łukaszewska-Ciesielska z Akademii Dobrych Manier. Uczestnicy spotkań mieli okazję poznać najważniejsze zasady etykiety, które przydadzą im się w codziennym życiu i wielu sytuacjach towarzyskich. Prowadząca warsztaty opowiedziała m.in. o historii sztućców i sposobach jedzenia, jakie spotkać można na świecie, a także pozwoliła zajrzeć za kulisy burzliwego dworu Ludwika XIV i francuskich konwenansów tamtego okresu. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się też, jak poprawnie usadzać gości przy stole, jak się witać, czy mężczyzna powinien całować kobiety w rękę oraz przepuszczać w drzwiach, jak dobrze wyglądać w pracy, czy kelnerzy potrafią kelnerować oraz co mówią nam sztućce leżące na talerzu i wiele jeszcze innych ciekawych informacji.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na warsztaty i liczymy, iż spotkania okaże się owocne i przydatne!