W dniu 22 października odbyło się nie tylko spotkanie z grupą młodszą, również „starszaki” zostały odwiedzone przez panią Bibliotekarkę. Starsza grupa również usłyszała o akcji przeznaczonej dla przedszkolaków – „Mała książka wielki człowiek”, a także przypomnieliśmy sobie wspólnie zasady korzystana z biblioteki. Po tej części wprowadzającej przyszedł czas na czytanie. Lektura wybrana dla przedszkolaków wzbudziła w nich bardzo wiele emocji – czytaliśmy bowiem o kosmosie i jego nietypowym mieszkańcu. Po wspólnym czytaniu dzieci miały za zadanie wyszukać w przeczytanej historii rzeczy fikcyjne i te prawdziwe. Przedszkolaki poradziły sobie z tym doskonale. Po tej chwili skupienia przyszedł czas na lekkie rozluźnienie w postaci wspólnej pracy manualnej. Dzieci miały za zadanie wykonać – nawiązujące do czytanej historii – rakiety. Efekt pracy był wspaniały, każde z dzieci wykonało inną, barwną i wspaniałą rakietę. Dziękuje za wspólną zabawę i zapraszam do Biblioteki.