W ostatni wtorek lutego w Powiatowej i  Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyło się kolejne spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem. Tym razem poznaliśmy ciekawe dzieje Jerzmanowic z lat 20 i 30 XX wieku. Obecni mieszkańcy i sympatycy historii i biblioteki, którzy przybyli na spotkanie mogli poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania dziejami Jerzmanowic. Pan Kazimierz Tomczyk oddzielił się opisem i zakresem materiałów przygotowywanych do monografii wsi Jerzmanowice.
Pod koniec spotkania był czas na pytania oraz własne opowieści i wspomnienia mieszkańców. Padły również głosy zapewniające o gotowości do dalszego udzielania wszelkiego wsparcia niezbędnego do ukończenia i wydania tej oczekiwanej publikacji, której wydanie planowane jest na sierpień 2021 roku.