Spotkanie z Przedszkolakami z Przedszkola w Racławicach

W dniu 3 marca odbyło się spotkanie z Maluchami z Przedszkola w Racławicach. Na początku spotkania dzieci usłyszały informacje o projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, który adresowany jest właśnie dla nich. Potem przeprowadziliśmy krótką lekcję biblioteczną, Maluszki wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat Biblioteki i jej działania. Po tym krótkim wprowadzeniu przeszliśmy do części najważniejszej – czyli do czytania. Najpierw przeczytany został fragment książki w ramach DKK – „Mały koko smoko”. Po czytaniu przyszedł czas na dynamiczne, aktywne czytanie – a do tego najlepiej nadaje się nie kto inny jak Herve Tullet i jego „Turlututu”. Historia tak spodobała się Przedszkolakom, ze nie pozostało nam nic innego, jak stworzyć własnego stworka. Nasi mali artyści spisali się znakomicie, stworzony przez nich stworek był oryginalny i uroczy. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do Biblioteki w Racławicach.