Ferie w Bibliotece w Jerzmanowicach PEŁNEJ DOBREJ ENERGII

Co to był za szalony, energiczny, feryjny czas w bibliotece w Jerzmanowicach!!!
Wszystko za sprawą warsztatów, eksperymentów, zabaw i gier ekologicznych.

Uczestnicy zajęć przekonali się, że nauka, spotkanie z książką i edukacja ekologiczna nie musi być nudna. Były rozmowy o mniej lub bardziej oczywistych źródłach energii, elektryzujące zabawy,  eksperymenty i doświadczenia 🙂 Poczuliśmy również mały powiew zimy, gdy poznaliśmy opowiadanie teatrzyku kamishibai o mądrym dokarmianiu zwierząt zimą. Dzieci nauczyły się zarówno rozróżniać gatunki zbóż, jak również właściwie przygotowywać dobrze skomponowane pyzy dla ptaków.

Na zajęciach zawsze był czas na spożytkowanie ogromnych pokładów energetycznych naszych milusińskich, czyli frajda dla ciała podczas ulubionych gier i zabaw. Dzieci z zaciekawieniem poznawały również zabawy, jakie towarzyszyły ich rówieśnikom nawet 130 lat temu. Poznały grę w koble, fruckę stworzoną z dratwy i guzika oraz oczywiście skakanie w gumę. Proste, a jakże zajmujące gry.

Potencjał twórczy i energetyczny grupy był imponujący🙃 zatem wyjątkowo kreatywnie zakończyliśmy ferie w naszej bibliotece pełnej pozytywnej energii.

“Coś z niczego” to tytuł warsztatów inspirowanych ekologicznymi publikacjami pozyskanymi w ramach projektu: “Biblioteki Pełne Dobrej Energii” Fundacji PVE Dobra Energia. Powstały pomysłowe i piękne prace z, wydawałoby się, niepotrzebnych nikomu przedmiotów.

Każdy zabrał ze sobą część wytworzonej między nami dobrej energii… niech starczy na dzielną pracę w szkole po powrocie z ferii 🙂