Ferie zimowe 2024 w Bibliotece w Racławicach

W tym roku w Bibliotece Publicznej w Racławicach czas feryjny był bardzo intensywny. Podczas pierwszego tygodnia spotkań stałym elementem zajęć było czytanie, opowiadanie historii, gry i zabawy oraz poznawanie kuchennych tajemnic w czasie pieczenia gofrów.

Drugi tydzień zaczęliśmy z kolei od współpracy z Fundacją PVE Dobra Energia i zajęć, na których bardzo dużo rozmawialiśmy o prądzie: jego wytwarzaniu, oszczędzaniu energii i tym, z jakich paliw obecnie go produkujemy. Nie obyło się oczywiście bez małych eksperymentów, które sprawiły, że biblioteka rozbrzmiewała co rusz gromkim śmiechem. W ostatnim dniu przeczytaliśmy opowiadanie o zagrożeniu, jakie spotkać może młody człowiek w sieci. A na koniec uczestnicy poznali zabawy sprzed kilkunastu lat: fruckę, koble, skakanie w gumę, klasy, państwa-miasta i oczywiście ciuciubabkę. Byli nimi zachwyceni i stwierdzili zgodnie, że będą grać w te gry na co dzień.