Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii w naszej bibliotece.

Spotkanie biblioterapeutyczne „Odwaga, czyli długi, ciemny korytarz” dla uczestników Ogniska Terapeutycznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, 14.11.2023

Nasze dzisiejsze piękne warsztaty z elementami biblioterapii dla Środowiskowy Dom Samopomocy w Jerzmanowicach były wspaniałym rozpoczęciem Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.

Dzisiejsze spotkanie było kolejnym w cyklu comiesięcznych zajęć biblioterapeutycznych poświęconych opowiadaniu o wartościach. Najpierw uczestnicy wysłuchali opowieści autorstwa Marii Ewy Letki pt. „Odwaga, czyli długi, ciemny korytarz” z książki pt. „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”. Następnie zanurzyliśmy się w rozmowach o własnych doświadczeniach i przemyśleniach. Temat był dobrym sposobem nie tylko na rozmowę o odwadze, ale również na oswojenie swoich lęków, obaw i strachów.

„Cieszę się, że daliście sobie radę…Strach boi się rozmowy. Robi się mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika” [cyt. z opowiadania]

Dziękujemy za piękne i wyjątkowo słodkie spotkanie 🙂

DOBRO POWRACA ❤📚❤📖