Zapraszamy na wystawę – Mszana Dolna – 7 wieków historii, 70 lat praw miejskich, XI-XII 2023

W 2022 r. Mszana Dolna obchodziła 70 lat praw miejskich. Z tej okazji powstała wystawa, którą możemy obecnie obejrzeć w Bibliotece w Jerzmanowicach. Prezentowane zdjęcia ukazują różne aspekty życia codziennego, kulturalnego oraz walory turystyczne miasta, opowiadają historię od początku założenia osady „Mschena”, aż do czasów współczesnych, a uzupełnieniem tych informacji były eksponaty przywiezione z zasobów Urzędu Miasta – publikacje, kroniki, albumy, jak i Muzeum Etnograficznego im. Wł. Orkana w Rabce – wypożyczone drewniane zabawki, rzeźby czy narzędzia używane dawniej przez górali zagórzańskich.

„Jubileusz jest doskonałą okazją do – czasem nostalgicznego – spojrzenia wstecz, zanurzenia się w historii i wspomnieniach, ale także odważnego i radosnego snucia planów na przyszłość” .

Wystawa udostępniona przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Wystawy można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki od listopada do końca grudnia 2023.