Eko-czytankiprojekt edukacji ekologicznej w Bibliotece w Jerzmanowicach, 10.10.2023

We wtorek 10 października w Bibliotece w Jerzmanowicach mieliśmy przyjemność gościć Panią Dominikę Gołąb, autorkę książki “Eko-czytanki”, która składa się z 3 opowiadań mających na celu przedstawienie wpływu codziennych negatywnych zachowań konsumpcyjnych na środowisko. Przedstawione historie, przemiana bohaterów i ich późniejsze pozytywne postawy mają na celu skłonić czytelników do zmian codziennych zachowań na bardziej proekologiczne. Każdy z nas może przyczynić się do wdrażania w życie rozwiązań ograniczających negatywny wpływ człowieka na środowisko. Od tych pozytywnych działań zależy przyszłość ludzkości.

Książkę “Eko-czytanki” polecamy do przeczytania. Można je będzie wypożyczyć w bibliotekach publicznych w: Jerzmanowicach, Przegini, Racławicach i Sąspowie oraz w bibliotekach szkolnych na terenie gminy, do których to bibliotek trafią „Eko-czytanki” po spotkaniu.

W warsztatach ekologicznych wzięli udział uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach. Spotkanie uatrakcyjnił młodzieży zdrowy i smaczny poczęstunek składający się m.in. z jabłek i soczków.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu “Eko-czytanki” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki przy wsparciu Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach, Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Pietrzykowi ze Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki za zaproszenie do projektu oraz dobrą współpracę na rzecz ekologii.

Poniżej znajdziesz “Eko-czytanki”:

  1. Kinga modnisia i szafoduchy

2. Romek na barykadach eko rewolucji

3. Sąsiad nowy i jego Ślad węglowy!

Lista czytanek – Odnawialni Niezniszczalni | Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki (srgz.pl)