IX edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Bibliotece w Jerzmanowicach, 7.10.2023

Za nami NOC BIBLIOTEK 2023 jakiej jeszcze u nas nie było!!!

W tym roku zaprosiliśmy dzieci w wieku szkolnym na wyjątkową przygodę w naszej bibliotece.

Tegoroczną NOC BIBLIOTEK pod hasłem ABSURD NIE CZYTAĆ rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy w szalone litery…. można by rzec, że uczestnicy cali zaangażowali się w tworzenie haseł z liter, w które wcześniej zostali odziani 🙂🙃🙂

Chwilą wytchnienia po wspólnej zabawie było kino biblioteczne oraz film „MOJA MAMA GORYLICA”. A skoro kino to był i popcorn.

Za oknami nastała ciemność, a nasza biblioteka zmieniła się w tajemniczą krainę osnutą półmrokiem. Młodzi odkrywcy, uzbrojeni w latarki i mapy, wyruszyli na poszukiwania ukrytych punktów w ramach gry terenowej „Przygoda w ciemności”. Na trasie oczekiwały na nich również zaskakujące, dodatkowe wyzwania. Całość gry zakończyliśmy „dogrywką” podczas wspólnej zabawy na sali.

Wszystkich uczestników gry czekała wspaniała nagroda w postacie przepysznej pizzy. Nikt nie odszedł od stołu głodny, a niektórzy nawet bili swoje rekordy na ilość zjedzonych kawałków.

Zmęczenie dawało się we znaki, więc rozpoczęliśmy „operację” układania się do snu na naszej wielkiej sali czytelni. Już w śpiworach czekała nas kolejna niespodzianka….wraz z rozbrzmiewającą z głośników opowieścią pojawiła się w drzwiach sali tajemnicza postać. Okazało się, że w bibliotece nic złego nam nie grozi i nowoprzybyła ofiarowała nam fascynujące historie z dreszczykiem z tajemniczej „Skrzynki potworów” Enrica Lluch. W półmroku Sali niektórzy wybrali sen, inni gry planszowe i nocne rozmowy  przy głośnym czytaniu do snu.

Noc minęła szybko przynosząc nowy dzień….

Najpiękniejszym podsumowaniem i pozytywną oceną naszego wydarzenia była niechęć dzieci do pożegnania i zakończenia naszej wspólnej, niezapomnianej NOCY W BIBLIOTECE