Międzynarodowy Dzień Kropki- lekcja biblioteczna i spotkanie z książką dla dzieci z trzech grup Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach, 15.09.2023

Wszystko zaczęło się od kropki….tak moglibyśmy wytłumaczyć historię powstania dzisiejszego święta kreatywności. Kanadyjski pisarz i ilustrator książek dla dzieci – Peter H. Reynolds stworzył opowiadanie pt. „The Dot” (Kropka). Sam autor chyba nie przypuszczał, że stanie się ona tak popularna i będzie inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Polsce.

Bohaterką książki jest mała Vashti, która dzięki uważnej, wrażliwej i doskonałej „pani od plastyki” postawiła pierwszą kropkę, od której wszystko się zaczęło. Dziewczynka przy wsparciu i zachęcie nauczycielki poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Podczas dzisiejszych zajęć, wraz z dziećmi z trzech grup Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach, uruchamialiśmy nasze pokłady twórczości.

Większość naszych gości zna nas doskonale i odwiedza często, jednak dla niektórych była to pierwsza wizyta w naszym królestwie książek 📚❤️📖

Poprzez udział w lekcji bibliotecznej dzieci już wiedzą, że u nas książek się nie kupuje i co zrobić by zaprosić książkę do domu.

Dziękujemy za odwiedziny i spotkanie pełne pięknych pomysłów.

Do zobaczenia niebawem 🙂