Noc Bibliotek 2022 w Jerzmanowicach, 01.10.2022

Cóż to było za spotkanie! Oglądanie, klejenie, wycinanie, projektowanie, związywanie, a także bieganie, pożeranie, wypijanie – niewiele aktywności umknęło naszej uwadze w czasie kolejnej edycji Nocy Bibliotek, w ramach której spotkaliśmy się w Jerzmanowicach w piątkowe popołudnie i wieczór😉

Młodych uczestników wydarzenia przywitaliśmy spektaklem pt. „Droga do szczęścia” w wykonaniu Teatru Kukiełka z Ptaszkowej, który kazał nam zastanowić się nad wartościami w naszym życiu i po raz kolejny zorientować się, że doraźne cele materialne koniec końców zawsze ustępują wartościom najważniejszym, jakimi są przyjaźń i miłość. Po spektaklu autentyczną fascynację dzieci wzbudziły różne rodzaje lalek używanych w przedstawieniach. Jeden z aktorów tłumaczył różnice między kukiełkami, marionetkami, pacynkami i jawajkami, a zaproszeni do demonstracji chętni świetnie sobie radzili z wykonywaniem zadań.

Następnie przyszedł czas na praktyczną realizację zdobytej wiedzy oraz uruchomienie wyobraźni i rąk, albowiem zabraliśmy się za stworzenie naszych własnych kukiełek, wykorzystując dostępne bibuły, łyżki, tekstylia i sznurki, czego efektem było sporo radości i cała gama pięknych, bardzo oryginalnych i modnych lalek.

Zwieńczeniem wieczoru była filmowa adaptacja serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai pod tytułem „Pierwsza tajemnica”, który to film nasi nakarmieni i napojeni uczestnicy obejrzeli z prawdziwą ciekawością w oczach, tropiąc zagadki razem z bohaterami.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok!! 😊😊