Spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem poświęcone 10 najważniejszym wydarzeniom z historii wsi Jerzmanowice,24.05.2022

24 maja 2022 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyło się kolejne spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem poświęcone opracowaniu publikacji o dziejach Jerzmanowic. Odkrywaliśmy fascynujące wydarzenia, fakty i ciekawostki z historii życia wsi i parafii Jerzmanowice.

Obecni mieszkańcy i sympatycy historii i biblioteki, którzy przybyli na spotkanie niejednokrotnie z wielkim zaskoczeniem słuchali przedstawianych faktów, mogli poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania dziejami Jerzmanowic. Pan Kazimierz Tomczyk oddzielił się opisem i zakresem materiałów przygotowywanych do monografii wsi Jerzmanowice. Spotkanie zakończyły pytania i wspomnienia, którymi chętnie dzielili się obecni mieszkańcy i sympatycy historii.