„Stwórz sobie królową” – warsztaty plastyczne z Anną Kaszubą-Dębską malarką, graficzką, ilustratorką, projektantką książek dla dzieci, pisarką, autorką m.in. książki „Poczet królowych polskich” 26.08.2021

Kolorowe warsztaty twórcze z Anną Kaszubą-Dębską spowodowały, że deszczowy i zimny czwartek zamienił się w pogodny dzień.
Podczas warsztatowo-czytankowego spotkania Pani Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki „Poczet królowych polskich”, zapoznała dzieci z opowieściami o polskich władczyniach, które związane są z Krakowem i Wzgórzem Wawelskim. Po wysłuchaniu opowieści dzieci zaprojektowały swoją własną kukiełkę wybranej królowej na podstawie portretów polskich fascynujących kobiet-władczyń.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.