Spotkanie z Marzenną W. Nowakowską „Safari za progiem domu” 15.06.2021

Za nami pierwsze fascynujące spotkanie w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani.
W dniu 15.06.2021 Gościem w naszej bibliotece była Marzenna Nowakowska wybitna ekspert ekologii behawioralnej i socjobiologii, prezenterką serialu przyrodniczego „Dzika Polska”, biolożka, pisarka przyrodnicza, fascynatka dzikiego życia w ogrodzie i zmian, jakie niesie globalne ocieplenie. Autorka książki „Safari za progiem domu”, książki napisanej językiem lekkim jak skrzydła motyla a jednak w oparciu o twarde i ciężkie dane naukowe, wprowadziła nas do świata przyrody i życia zwierząt. W fascynujący i pełen pasji sposób zdradziła nam nieznane dotąd “smaczki” miłośników przyrody. Podczas wspólnej rozmowy zostaliśmy zainspirowani niezwykłością otaczającego nas świata. Autorka urzekła wszystkich uczestników spotkania swoją bogatą wiedzą i wrażliwością wobec żyjących stworzeń. Z zachwytem słuchaliśmy opowieści i zaskakujących faktów o dziko żyjących w Polsce zwierzętach. Przewodnikiem po świecie zwierząt stały się książki pani Marzenny „Safari za progiem domu”, „Dzikość serca. Wielka księga zachowań zwierząt”, „Zwierzęta Polski”. Uczestnicy chętnie dzielili się też swoją wiedzą wynikającą z obserwacji przyrody. To spotkanie na pewno pobudzi wielu do uważniejszego przyglądania się otaczającemu światu.
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.