Jak przeżyć kilka świetnych przygód, nie wychodząc z domu? Na przykład spotykając się z Marcinem Koziołem, który zawsze chętnie podzieli się z widzami swoimi podróżniczymi doświadczeniami i odpowie na pytania ciekawskich! Tak też było i tym razem na spotkaniu online na żywo z czytelnikami i sympatykami PiGBP w Jerzmanowicach. Wraz z autorem, piszącym głównie dla dzieci i młodzieży, wybraliśmy się m.in. w podróż do cudownego zespołu świątyń Angkor Wat w Kambodży, która zachwyciła wszystkich niezwykłym sprzęgnięciem wytworów ludzkiej ręki z naturą. W Kambodży również spotkała nas mrożąca krew w żyłach anegdota w postaci podróżowania autobusem z żywą kobrą w reklamówce! Zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach…
Wybraliśmy się również na Wielki Mur Chiński: czy wiedzieliście, że można sobie z niego… zjechać? Kto nie wiedział, niech żałuje, że nie widział naszego spotkania:) Wraz z Marcinem Koziołem wybraliśmy się także do pewnej szkockiej szkoły, która posłużyła za inspirację do stworzenia Hogwartu, pojeździliśmy konno, popłynęliśmy na wodną wycieczkę po Indiach, a także polecieliśmy samolotem i paralotnią prosto nad tybetański dach świata. Chyba było warto…J Serdecznie dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia w przyszłości, w Internecie i na żywo przy wypożyczaniu książek!
Spotkanie odbyło się w ramach projektu bibliotecznego „Książka oknem (wszech)świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.