Piątkowy wieczór spędziliśmy wraz z Powiatową i Gminną Biblioteką Publiczną w Jerzmanowicach na wspólnym, rodzinnym oglądaniu spektaklu pt. „Zaczarowany las”, którego bohaterami była trójka dzieci oraz mnóstwo fantastycznych zwierzątek, które miały wspólną, niezwykłą cechę, a mianowicie… umiały mówić! Okazało się jednak, że mają wobec nas niekoniecznie same pochwały, a raczej wiele zarzutów. Las i przyroda wokół zostały bowiem bardzo zniszczone i jest to wina nie zwierząt, ale właśnie nas, ludzi. Nasi mali bohaterowie, których oglądaliśmy na scenie, dostali więc od wilka, niedźwiedzia, czy złotej rybki bardzo wiele cennych nauk, które obiecali zastosować w swoim życiu, a my mogliśmy zweryfikować, czy sami również się do nich stosujemy:) Oprócz edukacji ekologicznej w „Zaczarowanym lesie” znalazło się też sporo piosenek które pomagały dzieciom wczuć się w tematykę, a swoją prostą melodią zachęcały do wspólnego śpiewania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji bibliotecznego projektu „Książka oknem (wszech)świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.