25 sierpnia w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyło się kolejne spotkani z Kazimierzem Tomczykiem nt.”Jerzmanowice w czasie II wojny światowej” w ramach realizacji projektu „Książka oknem (wszech) świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Tym razem odkrywaliśmy fascynujące dzieje Jerzmanowic podczas II wojny światowej. Obecni mieszkańcy i sympatycy historii i biblioteki, którzy przybyli na spotkanie niejednokrotnie z wielkim zaskoczeniem słuchali przedstawianych faktów, mogli poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania dziejami Jerzmanowic. Pan Kazimierz Tomczyk oddzielił się opisem i zakresem materiałów przygotowywanych do monografii wsi Jerzmanowice. Spotkanie zakończyły pytania i wspomnienia, którymi chętnie dzielili się obecni mieszkańcy i sympatycy historii.
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Tomczykiem odbyło się w ramach realizacji projektu „Książka oknem (wszech) świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.