We wtorkowy wieczór odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podkrakowski Salon Sztuki”. Gościliśmy przesympatyczny zespół redakcyjny gazety Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Jerzmanowicach NATANAEL. Podczas spotkania mieliśmy możliwość poznać efekty i wydarzenia z ostatniego okresu wydawniczego czasopisma oraz przypomnieć sobie sympatyczne osoby tworzące zespół redakcyjny.
Pięknie opowiadana przez Pana Adama Szafrańca historia wspólnoty, która gromadziła się wokół Pana Kazimierza Szlachty oraz uczestniczyła w spotkaniach oazowych i pielgrzymkach była nie tylko historią tej grupy lecz również historią wspólnoty parafialnej. Wśród wspominanych wydarzeń była również historia pojawienia się jednego z krzyży na kalwarii w Jerzmanowicach. Snutą opowieść wypełniały liczne wspomnienia o ogromie ciepła, troski i pełne czystego dobra ofiarowanego innym ludziom przez tegorocznego laureata nagrody Anioła Bartłomieja Pana Kazimierza Szlachtę.
Obecny na spotkaniu Pan Kazimierz Tomczyk – nasz lokalny historyk autor 7 publikacji dotyczących dziejów wsi i parafii z terenu gminy, podzielił się z nami przebiegiem swoich prac nad opracowaniem monografii Jerzmanowic. Jeśli ktokolwiek chciałby włączyć się w proces twórczy i wesprzeć go- zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z autorem lub poprzez naszą bibliotekę. Zapraszamy również na najbliższe spotkanie poświęcone pracy nad monografią Jerzmanowic już 25.02.2020 o 17.00 w naszej bibliotece.
Dziękujemy za piękne spotkanie.