Czy lubią Państwo być kochani? Czy kochają Państwo? Bo przedszkolaki z pewnością! Na piątkowym spotkaniu z grupą najmłodszych dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Przegini, rozmawialiśmy o miłości na konkretnych przykładach: okazało się więc, że nasze przedszkolaki kochają swoje mamusie i tatusiów, rodzeństwo, dziadków, a także ciocie i wujków. Po dokładniejszym przepytaniu okazało się ponadto, że zdarza im się kochać również małe stworzenia i zwierzęta leśne, a także domowe zwierzątka, takie jak piesek, kotek, czy gospodarskie, wśród których prym wiodła krówka.
Po ustaleniu, że każdy i każda z nas kogoś kocha, przeczytaliśmy wspólnie historię sympatycznego Clifforda – wielkiego czerwonego psa, który przez swoje ogromne rozmiary stał się ulubieńcem całego miasteczka. W naszym opowiadaniu również był 14 lutego i pies Clifford dostał sporo walentynek od swoich wielbicieli, dlatego postanowił im się odwdzięczyć i zrobić coś dla mieszkańców.
Po lekturze dzieci dzieliły się swoimi pomysłami na to, co dobrego mogą zrobić dla tych, których kochają i stwierdziły, że bardzo przyjemnie jest być kochanym. Dlatego rodzice mogą się spodziewać, że ktoś dziś na pewno ich przytuli…