W piękne październikowe, czwartkowe, popołudnie czytelnicy Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach mieli wyjątkową okazję spotkać się z Magdaleną Witkiewicz – autorką wielu bestsellerowych pozycji, która posiada niezwykły dar opowiadania i budowania dobrej atmosfery. Pani Magdalena Witkiewicz w ciepły sposób opowiedziała nam o początkach swojej literackiej drogi, dzieląc się również swoimi wątpliwościami i nadziejami z okresu powstawania pierwszej książki, która stała się zalążkiem procesu przemiany swojego życia i skupieniu go na pisaniu książek. Nasz gość określa się mianem: „Specjalistka od szczęśliwych zakończeń” co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w twórczości Pani Magdaleny, ale również w całej jej osobie, usposobieniu i nastawieniu do ludzi.
To określenie już dawno przylgnęło do pisarki, która z niebywałą i swoistą dla siebie lekkością dotyka spraw ważnych, trudnych, wpisujących się w życie. Nie jest przesadą stwierdzenie, iż książki autorki mają terapeutyczną moc. Poruszane w nich tematy samotności, choroby i śmierci, miłości i zdrady są ujęte z wielką rzetelnością, ale i ciepłem. Autorka podkreśla, że pragnie dawać ludziom nadzieję i ta nadzieja wybija się ze stron książek. Dla czytelnika są one pełne różnorodnych emocji, niemniej jednak przyjazne w odbiorze i opatrzone pozytywnym wydźwiękiem. Podczas spotkania mieliśmy możliwość dowiedzieć się skąd autorka wielu różnorodnych tematycznie książek czerpie inspiracje oraz poznać tajemnice przebiegu procesu pracy twórczej, warsztatu pisarskiego, sposobu budowania fabuły książki, a nawet sytuacji w jakich autorka tworzy swoje książki. Pani Magdalena opowiedziała nam liczne i zaskakujące sytuacje związane z jej popularnością, czy też wizytami promującymi książki nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, gdzie ukazały się jej książki, takich jak np. Wietnam. Myślę że „Jeszcze się kiedyś spotkamy”, zaś pod koniec spotkania poznaliśmy fascynującą okoliczność i etiologię powstawania najnowszej książki autorki o tym tytule. Jak sama pisarka mówi, jest to pozycja wyjątkowa, oparta na rodzinnej historii, lektura osobista, niezwykle ważna, taka sentymentalna osobista podróż w przeszłość. Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz odbyło się w ramach realizacji projektu „Książka – mądry towarzysz na całe życie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice – Przeginia.