W dniu 16 pażdzirnika Bibliotekę w Jerzmanowicach odwiedziła Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci, której dużą popularność przyniosła seria o uroczej Basi. W spotkaniu z autorską wzięli udział uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach. Na początku spotkania pani Stanecka opowiadała o swojej pracy oraz o tym jak powstają kolejne części Basi; czym się inspiruje, gdzie lubi pracować. Po tym wprowadzeniu pisarka wciągnęła dzieci w intersującą opowieść, która tworzyła na bieżąco z pomocą kukiełek. W drugiej części spotkania dzieci zostały poproszone o narysowanie, kim chcą zostać w przyszłości. Rysunki, które powstały były różnorodne, kolorowe ale przede wszystkim oryginalne. Niektóre z dzieci chciałyby zostać różnymi zwierzętami, inni z kolei rysowali osoby przedstawiające różne zawody. Na koniec spotkania przyszedł czas na autografy i dedykacje w książeczkach  o Basi. W naszej Bibliotece również pojawiły się nowe tytuły przygód Basi, w wielu z nich czeka niespodzianka – dedykacja i autograf Zofii Staneckiej.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu;” Książka -mądry towarzysz na całe życie.” Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.