Andrzej Kalinowski – z zawodu elektronik. Z zamiłowania fotograf i podróżnik. Fotografią zajmuje się od czterdziestu lat. Przez prawie 30 lat zajmował się fotografią analogową, a współcześnie jest to fotografia cyfrowa. Z aparatem zwiedził ponad czterdzieści krajów, w tym ostatnio egzotyczne i tajemnicze Peru. Ameryka Południowa owiana jest wieloma tajemnicami i niewiarygodnymi opowieściami, z których większość dotyczy starożytnych plemion Indian czy Inków.
Fotografie Andrzeja Kalinowskiego mają przybliżyć nam dotarcie do źródeł ich bytowania, poznawanie miejsc związanych z ich kulturą. Większość zdjęć robiona była z jadącego autobusu, pociągu bądź samolotu, dlatego oglądając wystawę możemy poczuć się jak podróżnik przemierzający niezmierzone kilometry przestrzeni kolorowych krajobrazów.
Ekspozycja ma za zadanie pokazać różne krajobrazy malowniczego kraju i choć w minimalnym stopniu przekazać klimat i atmosferę tego niecodziennego miejsca.
Zapraszamy do oglądania wystawy w gmachu biblioteki w Jerzmanowicach w październiku i listopadzie 2019 r.