W poniedziałkowe popołudnie w Bibliotece w Racławicach odbyło bardzo interesujące spotkanie z dr Wandą Matras-Mastalerz, certyfikowanym Trenerem Stymulacji Pamięci i Rozwoju Intelektualnego z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Kto zdecydowała się uczestniczyć w spotkaniu mógł dowiedzieć się fascynujących rzeczy na temat działania mózgu ludzkiego. Pani dr opowiedziała nie tylko o pracy mózgu, czy jego budowie. Przedstawiła również słuchaczom wykładu naukowe metody i sposoby na zachowanie tego organu w dobrej kondycji. Pani Wanda Matras-Mastalerz z UP w Krakowie przedstawiła również cały katalog mądrych książek, które zawierają wskazówki, ćwiczenia i pomoce w ćwiczeniu mózgu i pamięci.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Książka – mądry towarzysz na całe życie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice-Przeginia.