Po dłuższej wakacyjnej przerwie, w piątek, 23 sierpnia, miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Aktywna Przeginia”, na którym obecne panie miały doskonałą okazję do tego, by porozmawiać ze sobą o bieżących sprawach polityczno-społecznych, a także o wydarzeniach, które w ostatnich dniach zajmowały opinię publiczną. Jednak tematem spotkania, przygotowanego przez bibliotekarkę z BP w Przegini była kwestia człowieczeństwa: co dziś przez nie rozumiemy? Jak rozumiano je dawniej w starożytnej Grecji i Rzymie, skąd wywodzi się kultura i tożsamość europejska? Ten uniwersalny topos stał się też tematem do dyskusji na temat tego, w jaki sposób ludzie w dzisiejszych czasach wykorzystują swoje zdolności i władze umysłowe, co to znaczy być człowiekiem i czy aby na pewno każdy zasługuje na to miano. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 20 września (piątek) o godzinie 16:00.