„Ja to JA, TY to ty” Ewy Bukowskiej na spotkaniu DKK z przedszkolakami z Przedszkola w Racławicach 4.06.2019

W piękne czerwcowe przedpołudnie bibliotekę w Racławicach odwiedzili wyjątkowi goście – przedszkolaczki z Przedszkola w Racławicach. Dzieci dzielnie przekroczyły próg biblioteki, bowiem jest ona dla nich znanym i często odwiedzanym miejscem.
Na początku spotkania porozmawialiśmy trochę o miejscu w którym jesteśmy. Następnie przyszła pora na czytanie. Maluchy wysłuchały książeczki Ewy Bukowskiej „Ja to JA, TY to ty”, po przeczytaniu której rozmawialiśmy na temat tolerancji, odmienności oraz poszukiwania i odkrywania prawd. Dzieciaki doskonale radziły sobie w tej trudnej dyskusji.
Po czytaniu przyszedł czas na zabawę. Tym razem przedszkolaki stworzyły najprawdziwszy zespół muzyczny. Za pomocą kolorowych bum bum rurek najpierw wystukiwały dźwięki a następnie wspólnie zagraliśmy do dwóch bardzo skocznych melodii. Zabawa była wspaniała. I choć celem dyrygenta było zmęczenie orkiestry, to jednak ostatecznie dyrygent nie miała siły, a orkiestra chciała dalej grać.
Dziękujemy i zapraszamy.