Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. odbywa się XVIII  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem tej akcji jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która namawia do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.
Jak co roku nasza biblioteka aktywnie uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. W piękne i wyjątkowo letnie wtorkowe słoneczne przedpołudnie odwiedziły nas liczna grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach.
Rozpoczęliśmy od poznania biblioteki i Pani bibliotekarki, która w prosty sposób podczas moderowanej rozmowy z dziećmi opowiedziała jak funkcjonuje biblioteka oraz jak można z sukcesem korzystać z wszystkich oferowanych przez bibliotekę usług. Następnie w wielkim kolorowym kole zatańczyliśmy integracyjny taniec, po którym wytchnieniem było wysłuchanie głośno czytanej książki z zasobów DKK dla dzieci. Książka autorstwa Grzegorza Kasdepke pt. „A ja nie chcę być księżniczką” wraz z listem do czytelników od autora w zabawny i przewrotny sposób pokazała dzieciom, że mądrość jest ważniejsza od urody i zawsze warto być sobą! Opowieść pięknie zilustrowania przez Panią Emilię Dziubak wzbudzała po wielokroć zaskoczenie wśród słuchaczy. Po chwili rozmowy omawiającej przeczytana książkę przyszła pora na kolorowe zabawy ruchowe z chustą animacyjną, którym zawsze towarzyszy wiele emocji i radości.
Dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu pięknych chwil z książką