Spotkanie autorskie dla dzieci z Ewą Chotomską

W pierwszy od dawna pogodny majowy poranek, w Zespole Szkół w Przegini, miało miejsce zorganizowane przez naszą Bibliotekę w ramach projektu „Książka – mądry towarzysz na całe życie” spotkanie autorskie z Ewą Chotomską. Pisarka zaprosiła dzieci do swojego niezwykłego świata wyobraźni i opowiedziała o latach pracy nad scenariuszami dziecięcych programów telewizyjnych oraz tworzeniu licznych piosenek edukacyjno-rozrywkowych.  Wszyscy uczestnicy z zapałem słuchali fragmentów znanych przebojów i śpiewali je razem z autorką, a także słuchali opowieści rodzinnych o mamie pani Ewy, Wandzie Chotomskiej, jej twórczości i nagrywaniu Pięciopsiaczków w wersji do słuchania razem z własną prawnuczką.
Prawdziwą sensacją okazały się jednak opowieści o inspiracjach Ewy Chotomskiej do pisania własnych książek, wśród których niepodzielnie królował pewien sprytny i lubiący buty kundelek Feliks, późniejszy bohater Pamiętnika Felka Parerasa, a wyjaśnienie jego zagadkowego nazwiska wzbudziło salwę śmiechu. Uczniowie klasy 1., 2., i 3. mogli też popisać się swoją wiedzą na temat legend i polskich pisarzy oraz zmierzyć się z rymowanymi zagadkami.
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i wspaniałą zabawę!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. „Książka – mądry towarzysz na całe życie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Jerzmanowice -Przeginia.