W piękny i ciepły jesienny dzień Bibliotekarka z filii w Racławicach odwiedziła dzielnych przedszkolaków – grupę maluchów. Z okazji zbliżającego się 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, rozpoczęliśmy – siedząc po turecku w dużym kółku – od przeczytania na głos książki pod tytułem : „Kubuś Puchatek poznaje smaki”. Po głośnym czytaniu Pani Bibliotekarka przeprowadziła mały quiz ze znajomości postaci z bajek przez dzieci. Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą i bezbłędnie odgadnęły wszystkie przedstawione im obrazki. Do pracy plastycznej wybraliśmy postać Kubusia Puchatka, ponieważ ten sympatyczny miś o małym rozumku niedawno obchodził swoje 92. urodziny. Po układaniu, klejeniu i malowaniu Puchatka z przygotowanych puzzli przyszedł czas na zabawy w kole. Najpierw nauczyliśmy się piosenki o Kubusiu Puchatku pod tytułem :”Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek…”, a następnie bawiliśmy się chustą animacyjną „Klanza”, dzięki której Kubuś Puchatek mógł dostać miodek z wysokiego drzewa, gdzie się znajdował ul.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy serdecznie do Biblioteki Publicznej w Racławicach