17 grudnia nasza Biblioteka w Sąspowie zawitała do Przedszkola Fundacji „Elementarz”, odwiedzając grupę starszaków. Kluczem do naszego spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, więc oczywiście nie mogło się obejść bez świątecznej książki: tym razem przeczytaliśmy wspólnie bajeczkę pod tytułem Gwarna Stajenka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii, a dzięki tej opowieści mogły zbliżyć się do wydarzeń, jakie miały miejsce ponad 2000 lat temu. Następnie przedszkolaki kolorowały podobiznę Mikołaja, a podczas malowania opowiadały o swoich prezentach oraz napisanych listach do Świętego Mikołaja. Na zakończenie spotkania, aby się troszkę rozruszać, przypomnieliśmy sobie piosenki, które grupa bardzo szybko zapamiętała i od razu polubiła, czyli „Jedna łapka…”, śpiewaną na przemian z utworem „Głowa ramiona…”.
Bardzo dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do odwiedzania Biblioteki w Sąspowie, informując jednocześnie, iż 24 i 31 grudnia placówka będzie nieczynna. Do zobaczenia już 7 stycznia. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2019 Roku!